O Lecturus

Lecturus Sp. z o.o. jest twórcą platformy nauczania on-line Lecturus Junior wdrażaną od 2020 roku. Aplikacja to efektywne narzędzie wykorzystywane w samorządach i szkołach jako propozycja nauki zdalnej, a także pomoc w skutecznym komunikowaniu się.

LECTURUS Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego łączy doświadczenie najlepszej kadry, nowoczesne narzędzia nauki i komunikacji on-line sprawdzone podczas pandemii, powszechnie dostępne na smartfonie, laptopie czy komputerze.Platforma LECTURUS-JUNIOR została stworzona jako odpowiedź na potrzeby uczniów i ich rodziców. Aplikacja służy do prowadzenia korepetycji on-line przygotowujących do egzaminów ósmoklasisty i matur.

Lecturus

Lecturus w liczbach

2020/2021

 • 4 000 kodów do platformy,
 • 209 godzin lekcyjnych: 73 dla ósmoklasistów, 136 dla maturzystów
 • 7 miesięcy zajęć

2022/2023

 • 17 125 rozdystrybuowanych lekcji wśród uczniów na terenie całego kraju
 • 324 godziny lekcyjne: 161 dla ósmoklasistów,163 dla maturzystów
 • 76 bezpłatnych kompletów kodów dla ósmoklasistów (język polski, angielski oraz matematyka- łącznie 75 lekcji)
 • 22 bezpłatne komplety kodów dla maturzystów (język polski, angielski oraz matematyka- łącznie 75 lekcji)
 • 96 uczniów klas ósmych i maturalnych skorzystało z bezpłatnych dostępów do zajęć
 • 106 dostępów dla uczniów klas ósmych oraz maturzystów przekazano Fundacji K.I.D.S dla dotkniętych chorobą dzieci uczących się w szkołach przyszpitalnych
 • 15 bezpłatnych kodów do nauki języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Lecturus UA - 2022/2023

 • 225 dzieci i ich rodziców z Ukrainy
 • 88 godzin lekcyjnych

Lecturus Junior współpracuje z Fundacją K.I.D.S., Domami Dziecka, szkołami i Jednostkami Samorządu Terytorialnego.

Media o nas:

Jak to działa?

W związku z tym, że sytuacja pandemiczna w Polsce pogłębiła nierówności
w dostępie do nauki i wiedzy wśród dzieci i młodzieży, oferujemy zajęcia online uczniom szkół podstawowych oraz średnich. Przekazujemy im kody dostępu, gdzie po zalogowaniu uczestniczą w zajęciach on-line (język polski, angielski i matematyka) oraz mają możliwość korzystania z odbytych już lekcji umieszczonych w bibliotece „Lecturus Junior VOD” w ramach tego samego kodu. Materiały tam umieszczone można odtwarzać wielokrotnie.

Wszystkie zajęcia, które proponujemy, przygotowane są zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, z uwzględnieniem założeń programowych, wymagań egzaminacyjnych CKE, z wykorzystaniem systemu najwyższej jakości technologicznej i najwyższym poziomie bezpieczeństwa Cisco Webex. Prowadzą je nauczyciele wykwalifikowani, doświadczeni i często nagradzani w krajowych i zagranicznych konkursach.

Korepetycje Lecturus Junior on-line to realne i przystępne wsparcie dla dzieci i młodzieży, która przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty oraz matury w trudnych czasach.

Naczelną ideą naszej platformy jest wyrównywanie szans dla dzieci z rodzin, które nie są w stanie sfinansować dodatkowych zajęć przygotowujących je do egzaminów we własnym zakresie. Wykorzystujemy dedykowane do tego odpowiednie programy finansowe.

Platforma Lecturus stanowi rozwiązanie pionierskie, jakiego do tej pory nie było w polskiej przestrzeni edukacyjnej oraz pozwala na popularyzowania wiedzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl