Język polski - Klasa 8 - Pakiet 25 lekcji

Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 23-8-POL-Z-001

Opis

Zajęcia zaczynają się 07.11.2023. Termin zajęć: wtorki godz.19.00

Jeśli chcesz dobrze zdać egzamin ósmoklasisty, nadrobić, uzupełnić, powtórzyć i utrwalić materiał, ten kurs jest dedykowany właśnie Tobie. Postaci z lektur, ich problemy, gatunki i rodzaje literackie, a także zawiłości polskiej gramatyki i ortografii nie będą już spędzać snu z powiek.

Egzamin ósmoklasisty - język polski | Dla kogo?

Kurs Lecturus Junior przeznaczony jest głównie dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, w tym przede wszystkim dla ósmoklasistów przygotowujących się do pierwszego ważnego egzaminu.

Kurs z języka polskiego przeznaczony jest dla:

  • uczniów i uczennic szkół podstawowych,
  • uczniów i uczennic, którzy chcą nadrobić zaległości,
  • młodzieży, która szuka alternatywy dla szkoły

Egzamin 8 klasa - język polski | O kursie

Założeniem kursu jest doskonalenie umiejętności i kompetencji niezbędnych do napisania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.Podczas zajęć kursanci utrwalą swoją wiedzę z literatury oraz nauki o języku. Lekcje są tak ułożone, aby w każdym miesiącu powtarzać treści z zakresu kształcenia kulturowo-literackiego (np. treść i problematyka lektur, motywy literackie), językowego (np. części mowy, rodzaje zdań, słownictwo) oraz obowiązujących form wypowiedzi (rozprawka, opowiadanie twórcze). Przewidziano również zajęcia dotyczące funkcjonowania mózgu, krytycznego myślenia czy zarządzania czasem.

Podczas kursu uczeń pozna wszystkie typy zadań egzaminacyjnych - otwartych
i zamkniętych. Przećwiczy kluczowe umiejętności: argumentowanie, wnioskowanie, formułowanie opinii, tworzenie różnych form użytkowych (zaproszenie, ogłoszenie) na materiałach dostępnych w arkuszach CKE
z ubiegłych lat oraz autorskich opracowanych przez prowadzącego.

Egzamin 8 klasa - język polski | Prowadząca:

Karolina Strógarek

Karolina Strógarek

Karolina Strógarek - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, doradczyni metodyczna z języka polskiego w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, od 2013 r. egzaminatorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

W nauczaniu najważniejsze jest dla niej rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wskazywanie im przydatności zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu. Jej pasją są nowoczesne narzędzia TIK, które wykorzystuje w procesie edukacyjnym. Stara się, aby każda lekcja była kreatywna oraz motywowała uczniów do zdobywania wiedzy i rozwijania kompetencji. Nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Od wielu lat jest opiekunem redakcji gazetki szkolnej "Niecodziennik Szkolny", której młodzi redaktorzy biorą udział w licznych projektach i konkursach. Prowadzi zajęcia związane z animacją poklatkową i wykorzystaniem nowoczesnych mediów. Jest zwolenniczką gamifikacji i nietuzinkowych rozwiązań w procesie uczenia. Od lat wspiera rozwój czytelnictwa poprzez współtworzenie różnych akcji czytelniczych.Angażuje się także w lokalne projekty o tematyce patriotycznej, promując swoje miasto- Piłę i region – Wielkopolskę.

Swoim doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego dzieli się na blogu: http://niecodziennoscszkolna.blogspot.com, prezentując między innymi scenariusze lekcji wykonane w aplikacji Genial.ly. Otrzymała tytuł Eksperta Microsoft Innovative Educator (MIE) na rok szkolny 2020-2021, 2021/2022, 2022/2023. W 2021 r. zdobyła tytuł Coach Edpuzzle.

FEgzamin 8 klasa - język polski | Forma zajęć:

Lekcje on-line, które składają się z części teoretycznej, praktycznej i pytań od uczestników lub quizu, czy też dodatkowych zadań do samodzielnego rozwiązania po zajęciach. W zależności od tematu spotkania forma zajęć może ulec zmianie.

Łącznie 25 spotkań.

Fragment przykładowej lekcji

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl